Co warto zobaczyć w rejonie Jeleniej Góry?

Piękna okolica i dobre zagospodarowanie to czynniki, dzięki którym wielu z nas tak chętnie stawia na wypoczynek w rejonie Jeleniej Góry. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten z pewnością nudzić się nie będzie. Jelenia Góra zachwyca wspaniałymi zabytkami, jest zatem atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Piękny rynek z okazałym ratuszem i kolorowymi kamieniczkami, pozostałości dawnych murów miejskich oraz wiekowe świątynie, w których murach do naszych czasów przetrwało wiele cennych zabytków sakralnych – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tu spotkać.

Cennych skarbów nie brakuje też w najbliższej okolicy miasta. Kuszą pobliskie Cieplice – znane uzdrowisko, na terenie którego czekają i cenne perełki dawnej architektury, i malownicze parki, w których można nacieszyć się wypoczynkiem w ciszy i spokoju. Atrakcyjnym celem wycieczki jest też zamek Chojnik, z którego murów roztacza się niezapomniany widok na kotlinę jeleniogórską. Wypoczynek w Jeleniej Górze można połączyć ze zwiedzaniem pobliskiej Szklarskiej Poręby lub Karpacza, z kolei dla miłośników aktywnego wypoczynku nie lada gratką będzie możliwość spacerowania po pobliskich Karkonoszach lub Górach Izerskich.

Jelenia Góra to wspaniałe miasto, które każdemu z nas daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób. To miejsce warto odwiedzić, a czas spędzony w rejonie Jeleniej Góry każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.