Volkswagen Corrado

Volkswagen Corrado, to samochód, który stał się następcą modelu Sirocco, bardzo popularnego w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku. Volkswagena Corrado zaczęto produkować w roku 1995, po zakończeniu produkcji, zastąpiono go Volkswagenem Sirocco nowej generacji.

Volkswagen Corrado występował w jednej wersji nadwoziowej. Oferowany był tylko jako trzydrzwiowe coupe. Linia nadwozia była po prostu ładna i podobała się w czasie produkcji pojazdu, może jednak się podobać i teraz, już wiele lat po jej zakończeniu. Wyraźnie zarysowane linie nadwozia, ścięty i optycznie podwyższony tył, nadawały temu pojazdowi sportowego charakteru. Do takiego pojazdu pasował równie sportowy silnik – oferowano ich kilka, od jednostek napędowych o mocy 110 KM po jednostki napędowe o mocy 190 KM. Niewielka waga samochodu, dobre zestopniowanie skrzyni biegów, zapewniały świetne osiągi pojazdu, zarówno, jeśli chodzi o prędkość, jak i o przyśpieszenie.

Sprzedawany samochód podsiał dość dobre wyposażenie podstawowe. W podstawowym wyposażeniu znajdowała się klimatyzacja oraz spoiler, który był automatycznie wysuwany. W zależności od wersji pojazdu, wysuwał się po przekroczeniu prędkości 120 km/h lub nieco niższej. Samochód, pomimo tego, że od lat nie jest już produkowany, wciąż jest bardzo ceniony. Używane egzemplarze kosztują stosunkowo dużo, jednak Volkswagen Corrado wciąż jest ciekawym wyborem dla tych, którzy szukają oryginalnego pojazdu ze sportowym charakterem.

oskzg.pl