Los sprzyja zuchwałym, czyli windowanie strony www

Ciągłe zmiany algorytmu, największej na rynku wyszukiwania wyszukiwarki, sprawiają, że fachowcy od SEO mają ręce pełne roboty. Żadna strona pozostawiona sama sobie nie daje gwarancji na zwyżki sięgające pierwszej strony organicznych wyników wyszukiwania. Stroną trzeba się właściwie zająć. Sprawdzić, czy wszystko w niej cyka jak w szwajcarskim zegarku. Od tego jest audyt, który powinien zamówić każdy szanujący się właściciel strony.

Audyt wykaże wszystkie niedociągnięcia w strukturze kodu, treści, grafice i linkach wewnętrznych. Audyt poprzedza zwykle optymalizację, czyli zastosowanie w praktyce ustaleń po audycie. Optymalizację przeprowadza się etapami, na wielu polach. Część prac dotyczy kodu serwisu; część treści. Ważne, by wykonać wszystkie zalecenia, nie pomijając żadnego najdrobniejszego szczegółu, który może okazać się języczkiem u wagi i piętą achillesową. Kiedy zakończymy optymalizację, można z czystym sumieniem i spokojem ducha zabrać się za pozycjonowanie stron sosnowiec.

O co w tym wszystkim chodzi? Pozycję stronie dają zdobyte linki prowadzące do niej z innych stron, najlepiej, by były związane tematycznie i mieściły się w różnych segmentach sieci. Zdobywanie linków w naturalny sposób jest procesem długotrwałym i niepewnym. Skoro góra nie chce przyjść do Mahometa…prostszym sposobem jest wygenerowanie własnych linków ze stron podlegających naszej jurysdykcji. Znaczy to, mówiąc wprost, budowę sieci stron linkujących do strony internetowe docelowej.