Wydarzenia w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych

 

NIGHTSKATING IN SZCZECIN – NOCNY PRZEJAZD NA ROLKACH ULICAMI MIASTA

Nocny przejazd na rolkach to nie tylko dobra zabawa i okazja do spędzenia czasu osób w każdym wieku, ale również inicjatywa której celem jest przedstawienie Szczecina jako miasta otwartego na sport i promocję rolkarstawa jako sportu dla wszystkich zainteresowanych. Stowarzyszenie „Rollkowy Szczecin” zaprosi nie tylko na nocny przejazd ale pokaże, również, że rolki to hobby a jazda na nich może przynieść wiele radości. Ważnym elementem wydarzenia będzie zwrócenie uwagi na nieuregulowany statut rolkarza czy wrotkarza. Analogiczne przejazdy organizowane są w innych miastach w Polsce i za granicą a w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, Szczecin znów dołączy do tego grona.

 

WYSTAWA SZCZECIŃSKICH POCZTÓWEK 1945 – 2010

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „Pogodniak” zaprosi mieszkańców, w każdym wieku, na wycieczkę po historii Szczecina. Na Placu im. Waleriana Pawłowskiego Stowarzyszenie nie tylko zorganizuje wystawę poprzez dziesięciolecia Szczecina – starszych mieszkańców zaprosi na nostalgiczną podróż a młodszym opowie czym był Ogórek, saturator czy tramwaj jadący Aleją Wojska Polskiego. W zasobach Stowarzyszenia jest ponad 3,5 tysiąca pocztówek powojennego Szczecina a samo wydarzenie zostanie uzupełnione przez między innymi warsztaty pocztówkowe, plansze prezentacyjne, wideoprezentacji czy wymianę pocztówek.

 

DAJ SIĘ PONIEŚĆ – WARSZTAT NOSZENIA DZIECI W CHUSTACH

To propozycja Fundacji im. M. Bajerskiej „Macierzanka” skierowana przede wszystkich do przyszłych lub młodych rodziców, którzy za pomocą materiału mogą pomóc w rozwoju swoich pociech. Fundacja, poprzez wydarzenie, chce propagować ideę chust dla dzieci i rodziców co pozwala nie tylko na pokazanie dzieciom świata z wyższej perspektywy ale również pokazanie, że chusta daje swobodę działania rodzica przy jednoczesnym zapewnieniu bliskości małemu człowiekowi. Inicjatywa zakłada zarówno warsztaty grupowe jak również szkolenia i porady otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta.

 


W dniach 12-18 czerwca 2017 roku Szczecin zamieni się z POZARZĄDOWO – miasto, w którym organizacje pozarządowe nie tylko pokazują co potrafią ale także co mogą zaoferować swoim mieszkańcom. W ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, zakończonego Szczecińskim Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI zachęcamy do zapoznania się z działalnością III sektora, stowarzyszeń i fundacji, działań grup i lokalnych animatorów.

W ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2017 zapraszamy do udziału w wydarzeniach i inicjatywach związanych z popularyzacją sektora pozarządowego, aktywności społecznej i obywatelskiej:

 • plebiscyt dla mieszkańców i organizacji pozarządowych „KTO? NGO!” podczas którego pokażemy szczecińskie organizacje pozarządowe, które swoimi działaniami wyróżniają się na tle innych organizacji, prowadząc działania wpływające na lokalną społeczność, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w różnych obszarach pożytku publicznego, wspierając tworzenie społecznego i obywatelskiego klimatu Szczecina.
   
 • wydarzenia i inicjatywy zewnętrzne dla mieszkańców Szczecina czyli konkurs na inicjatywy KTO? NGO! Pozarządowy Szczecin. Wydarzenia podczas którego organizacje zaproponują otwarte dla wszystkich Szczecinian wydarzenia, które obrazować będą działalność organizacji pozarządowych jako organizacji funkcjonujących w społeczności lokalnej i prowadzących na jej rzecz działania wzmacniające. Szczecińskie organizacje pozarządowe zaproszą mieszkańców do udziału w wydarzeniach w przestrzeni miejskiej, o charakterze aktywnym i animacyjnym.
   
 • warsztaty dla organizacji pozarządowych ze Szczecina – organizacje chcące podnieść swoją wiedzę z zakresu aktywizacji mieszkańców do działań prowadzonych przez organizacje pozarządowe oraz wspierania procesu budowy szczecińskiego społeczeństwa obywatelskiego, zapraszamy do udziału w 3 godzinnych warsztatach.
   
 • „Pozarządowa Kropla Krwi” to coroczna akcja dedykowana członkom, wolontariuszom oraz sympatykom szczecińskich organizacji pozarządowych, którzy w czasie trwania TIP będą specjalnymi gośćmi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. To akcja mająca na celu nie tylko promocję krwiodawstwa ale również promocję tego działania jako cennego daru pozarządowej pasji i aktywności.
   
 • Pozarządowy Tramwaj to inicjatyw, w trakcie której organizacje nominowane w plebiscycie spotkają się z mieszkańcami Szczecina, promując nie tylko swoją działalność ale również możliwość bezpośredniego spotkania z III sektora podczas spotkania POD PLATANAMI w dniu 18 czerwca 2017 roku W czasie Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych zachęcamy również do odwiedzenia lokalnych organizacji pozarządowych aby zapoznać się z ich działalnością.