Wszystkich zainteresowanych działalnością III sektora i społecznym wymiarem Szczecina zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach Akademii Ludzi Aktywnych. Najbardziej aktywnych nagrodzimy!

Akademia Ludzi Aktywnych promocja aktywności, kreatywności i gotowości do podejmowania nowych wyzwań i działań wolontariackich w przestrzeni Szczecina oraz możliwość zapoznania się z dorobkiem, sferami aktywności i formami pracy organizacji pozarządowych. Do Akademii zapraszamy mieszkańców Szczecina, którzy podejmą wyzwanie i włączą się w działania Akademii, odwiedzą organizacje, będą uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, przybędą na WIELKI PIKNIK PASJI aby podzielić się wynikami swojej aktywności i powalczą o nagrodę.

W ramach Akademii proponujemy bezpłatny udział i aktywne włączanie się w inicjatywy realizowane przez szczecińskie organizacje pozarządowe i instytucje wspierające działalność na rzecz Szczecina. W tym roku zapraszamy m.in. na/do:

 • warsztaty języka migowego realizowane przez Zachodniopomorską Jednostkę Pomocy Głuchoniewidomych;
 • uczestnictwo w wydarzeniach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych jak np: Nightskating, Dzień Darmowego Komiksu, Sąsiedzki Bazarek Dóbr, Warsztaty Wokalne i wiele wiele innych – szczegółowe informacje na temat wydarzeń dostępne TUTAJ;
 • poznania organizacji pozarządowych podczas Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI w dniu 27 maja 2018 r.;
 • spotkania o wolontariacie i szkolenia o wolontariacie prowadzone przez Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES;
 • spotkania o tematyce społeczno- obywatelskiej prowadzone przez Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3;
 • uczestnictwo w Cine Club – pokazie filmowym wybranych dzieł francuskich;
 • uczestnictwo w spotkaniach międzypokoleniowych nt. finansów i bankowości wraz z Fundacją Barwne Życie;
 • zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazy strażackie prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną GRYF;
 • uczestnictwo w warsztatach rękodzielnictwa prowadzone przez Szczecińskie Towarzystwo Kultury
 • poznawanie szczecińskiego charakteru kulturalnego przez pryzmat działalności Szczecińskiego Inkubatora Kultury;
 • międzynarodowe warsztaty „Living active is more attractive” prowadzone przez wolontariuszy europejskich programu Erasmus+ Młodzież, działających przy Regionalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES;
 • spotkania na temat kultury i sztuki w pracowni Las Sztuki;
 • uczestnictwo w występie Seineńskiej Kapeli Klezmerskiej na Małym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich

oraz wiele, wiele innych. Szczegóły i możliwości uczestnictwa w działaniach Akademii Ludzi Aktywnych będą przesyłane na bieżąco do uczestniczących grup.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych – tych młodszych i starszych, którzy są zainteresowani działalnością III sektora w Szczecinie oraz chcą aktywnie powalczyć o nagrody.

___

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.
Na zgłoszenia czekamy w dniach 23 kwietnia – 4 maja 2018.

Ulotka AKADEMII LUDZI AKTYWNYCH – czytaj tutaj
___

 

Jak działa Akademia Ludzi Aktywnych?

Aby wziąć udział w Akademii należy zgłosić się grupą min. 5 osobową poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja 2018 roku. Wraz z przyjęciem do Akademii grupa otrzyma indeks w którym będzie zbierać potwierdzenia swojej aktywności i uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach i akcjach realizowanych podczas Akademii. Każda wizyta, uczestnictwo w spotkaniu, szkoleniu, warsztacie to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu ale również punkty, które po zsumowaniu na koniec Akademii wskażą zwycięzców i nagrodzonych (miejsca od 1 do 3 – wartość nagród: miejsce 1- 500 zł, miejsce 2- 300 zł, miejsce 3- 200 zł). System punktów wygląda następująco:

 • uczestnictwo/ zaproszenie do siebie np. przez szkołę osoby działające w III sektorze i organizacja pogadanki/ spotkania na określony temat: +10 punktów;
 • uczestnictwo w zaplanowanych podczas Akademii warsztatach, spotkaniach, szkoleniach, wydarzeniach: +5 punktów
 • uczestnictwo w spotkaniu POD PLATANAMI w dniu 27 maja 2018 roku i odwiedzenie stoiska organizacji pozarządowej podczas Pikniku: +1 punkt za każde stoisko;
 • przekazanie prac plastycznych lub pracy „dyplomowej” na temat pozarządowego Szczecina przez grupę: +10 punktów.

To od was zależy w ilu aktywnościach weźmiecie udział i ile punktów zbierzecie. Każde uczestnictwo, wizyta czy odwiedziny powinny być udokumentowane w indeksie za pomocą pieczęci organizacji i przez podpis osoby prowadzącej dane spotkanie. Tak skompletowany indeks składacie na stoisku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 podczas trwania Wielkiego Pikniku Pasji POD PLATANAMI w dniu 27 maja 2018 roku do godziny 12. Ogłoszenie wyników i wręczenie symbolicznych czeków na nagrody odbędzie się w tym samym dniu na głównej scenie spotkania POD PLATANAMI.

Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w Akademii wraz z wykazem inicjatyw będzie przesłane uczestnikom Akademii do 4 maja 2018 roku. Więcej informacji na temat spotkania POD PLATANAMI, Akademii oraz Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2018 dostępne na stronie www.platany.szczecin.pl.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!