Konkurs KTO? NGO! Pozarządowy Szczecin to finansowanie inicjatyw i działań w przestrzeni miasta. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu na realizację inicjatyw w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2017.

W dniach 12 do 18 czerwca 2017 roku Szczecin zamieni się w Pozarządowo – czas, w którym działania organizacji pozarządowych będą skierowane przede wszystkim na promocję własnej działalności i realizację inicjatyw dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina. Tuż przed Szczecińskim Spotkaniem POD PLATANAMI, w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych szczecińskie organizacje pozarządowe zrealizują wiele inicjatyw przybliżających szczeciński 3 sektor mieszkańcom naszego miasta. Oto trzy z nich, które zwyciężyły w konkursie na realizację działań w ramach konkursu „KTO? NGO! Pozarządowych Szczecin – wydarzenia”:

 

NIGHTSKATING IN SZCZECIN – NOCNY PRZEJAZD NA ROLKACH ULICAMI MIASTA

Nocny przejazd na rolkach to nie tylko dobra zabawa i okazja do spędzenia czasu osób w każdym wieku, ale również inicjatywa której celem jest przedstawienie Szczecina jako miasta otwartego na sport i promocję rolkarstawa jako sportu dla wszystkich zainteresowanych. Stowarzyszenie „Rollkowy Szczecin” zaprosi nie tylko na nocny przejazd ale pokaże, również, że rolki to hobby a jazda na nich może przynieść wiele radości. Ważnym elementem wydarzenia będzie zwrócenie uwagi na nieuregulowany statut rolkarza czy wrotkarza. Analogiczne przejazdy organizowane są w innych miastach w Polsce i za granicą a w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, Szczecin znów dołączy do tego grona.

 

WYSTAWA SZCZECIŃSKICH POCZTÓWEK 1945 – 2010

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „Pogodniak” zaprosi mieszkańców, w każdym wieku, na wycieczkę po historii Szczecina. Na Placu im. Waleriana Pawłowskiego Stowarzyszenie nie tylko zorganizuje wystawę poprzez dziesięciolecia Szczecina – starszych mieszkańców zaprosi na nostalgiczną podróż a młodszym opowie czym był Ogórek, saturator czy tramwaj jadący Aleją Wojska Polskiego. W zasobach Stowarzyszenia jest ponad 3,5 tysiąca pocztówek powojennego Szczecina a samo wydarzenie zostanie uzupełnione przez między innymi warsztaty pocztówkowe, plansze prezentacyjne, wideoprezentacji czy wymianę pocztówek.

 

DAJ SIĘ PONIEŚĆ – WARSZTAT NOSZENIA DZIECI W CHUSTACH

To propozycja Fundacji im. M. Bajerskiej „Macierzanka” skierowana przede wszystkich do przyszłych lub młodych rodziców, którzy za pomocą materiału mogą pomóc w rozwoju swoich pociech. Fundacja, poprzez wydarzenie, chce propagować ideę chust dla dzieci i rodziców co pozwala nie tylko na pokazanie dzieciom świata z wyższej perspektywy ale również pokazanie, że chusta daje swobodę działania rodzica przy jednoczesnym zapewnieniu bliskości małemu człowiekowi. Inicjatywa zakłada zarówno warsztaty grupowe jak również szkolenia i porady otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta.


W konkursie na inicjatywy w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych wzięło udział łącznie 7 organizacji, których działania skierowane są do mieszkańców Szczecina. Wygrane trzy to pomysły, które uzyskały największą ilość punktów. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i do zobaczenia POD PLATANAMI. Szczegółowe informacje na temat wyników konkursu prześlemy do uczestników konkursu na adres e-mail wskazany we wniosku na realizację inicjatywy.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych i Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI w dniach 12-18 czerwca 2017 roku.